POMPY CIEPŁA POWIETRZE-WODA
Stanowią ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzania wody użytkowej. Ich źródłem energii jest ciepłe powietrze oraz niewielka ilość energii elektrycznej. Pompy ciepła IMMERWATER dostępne w ofercie Immergas to pompy powietrze-woda, wykorzystujące ciepło z otoczenia do ogrzewania wody użytkowej w sposób ciągły. Charakteryzują się kompaktowym wykonaniem, prostą obsługą i nowoczesnym wzornictwem. Przystosowane są do pracy w szerokim zakresie temperatur otoczenia, a dzięki znajdującej się w zbiorniku grzałce elektrycznej nie ma potrzeby stosowania dodatkowego źródła ciepła do ogrzewania wody użytkowej.

SYSTEMY SOLARNE I FOTOWOLTAICZNE
Układ solarny to oszczędność w zużyciu energii oraz możliwość wspomagania instalacji centralnego ogrzewania, produkcji c.w.u. i podgrzewania wody w basenach. W ofercie Immergas dostępne są kompletne zestawy z zastosowaniem płaskich i próżniowych kolektorów słonecznych, zawierające niezbędne komponenty do stworzenia ekologicznej domowej instalacji solarnej. Duża różnorodność i uniwersalność zestawów pozwala na dostosowanie systemu solarnego do praktycznie każdego rodzaju instalacji ogrzewania budynku, bez względu na rodzaj zainstalowanego kotła oraz zasobnika.

Oferta Immergas to dwa modele paneli fotowoltaicznych (I-PV 250W i I-PV 300W) oraz rewolucyjny kolektor hybrydowy I-PVT 300W będąc połączeniem kolektora słonecznego płaskiego z modułem fotowoltaicznym. Dzięki temu rozwiązaniu za pomocą jednej instalacji możliwe jest dostarczenie do budynku zarówno ciepła, jak i elektryczności.

Źródło: http://www.immergas.com.pl/